Strona główna Akty prawne Rozporządzenie MNiSW z dnia 17 stycznia 2012 r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela
Wpisany przez mgr Anna Froch-Niedbała

Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 stycznia 2012 r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jego ogłoszenia. Studenci kontynuujący studia rozpoczęte przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia studiują według programów na podstawie dotychczasowych przepisów w zakresie standardów kształcenia nauczycieli do końca okresu studiów przewidzianego w programie i planie studiów.

Nowe standardy będą obowiązywały osoby rozpoczynające studia 1 października 2012 roku. Pierwsi studenci kształceni według nowych standardów uzyskają dyplomy dopiero w 2015 roku.

>> Pełna treść rozporządzenia w formacie pdf

Zmieniony: